Kultura 

 
 

Referat Kultury i Sportu Urzędu Gminy w Bielawach utworzony 1 marca 2001 roku, jest głównym aktywizatorem i propagatorem społecznych działań na terenie gminy  w zakresie kultury i sportu.

 

Cel ten realizowany jest m.in. poprzez:

-        Organizację lub współorganizację masowych imprez artystyczno - rozrywkowych i sportowych,

-        szeregu konkursów dla dzieci i młodzieży szkolnej, współpraca ze szkołami, organizacjami społecznymi (OSP, KGW, LZS, stowarzyszenia, itp.) oraz osobami indywidualnymi,

-        otoczenie fachową opieką działań w tym zakresie.

 

Do najważniejszych imprez kulturalno-sportowych organizowanych na terenie gminy należą:

 

„Turniej Wsi” – szereg konkurencji sprawnościowych dla drużyn reprezentujących daną wieś gminy, konkursy dla dzieci, prezentacje estradowe. Organizowany w sierpniu.

 

„Dzień Dziecka z profilaktyką” – tematyczna impreza plenerowa, zmieniająca swój profil, np. w 2001 roku była imprezą integrującą a tegoroczna związana z profilaktyką, odbywająca się w czerwcu-lipcu. Organizator główny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

„Koncert WOŚP” – jak w całym kraju.

 

 „Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego” – przeznaczony dla młodzieży szkół średnich i osób dorosłych, zawiera w sobie cztery turnieje: recytatorski, wywiedzione ze słowa, teatru jednego aktora, poezji śpiewanej. Odbywają się w marcu w pałacu w Walewicach.

 

„Powiatowy Mały Konkurs Recytatorski” – przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum. Odbywa się drogą trzystopniowych eliminacji na przestrzeni kwietnia, maja i czerwca. Finał odbywa się w pałacu w Walewicach.

 

„Powiatowe Warsztaty Teatralne” – przeznaczone dla nauczycieli i instruktorów. Odbywają się w październiku w pałacu w Walewicach.

 

„Bielawaskie Biegi Uliczne” – impreza przeznaczona dla szkół podstawowych i gimnazjum. Osiem dystansów dostosowanych do wieku. Współorganizator: Gimnazjum im.J.Chełmońskiego w Bielawach. Organizowane w czerwcu.

 

„Bielawska Liga Szóstek” – rozgrywki w piłkę nożną. Mają już swoją tradycję i odbywające się w czerwcu, lipcu i sierpniu. Wspórganizator: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej LKS „ Victoria” w Bielawach.

 

 

 

Liczba odwiedzin : 2681
Podmiot udostępniający informację : Urząd Gminy Bielawy
Osoba wprowadzająca informację : Sławomir Ulatowski
Osoba odpowiedzialna za informację : Sławomir Ulatowski
Czas wytworzenia: 2003-07-11 12:48:48
Czas publikacji: 2015-12-22 12:52:20
Data przeniesienia do archiwum: Brak